Statistika župe za 2020.

Statistika župe

Statistika župe

KRATKI IZVJEŠTAJ O ŽUPI SV. MIHAELA ARKANĐELA, ZAGREB-DUBRAVA ZA 2020. GODINU

Posebno događanje u protekloj godini odvijalo se oko župnog blagdana sv. Mihaela. Za tu proslavu pripremali smo se devetnicom koju su vodili naši kapucini iz samostana, a zadnja dva dana vodili su naši mladomisnici: fra Josip Stanković i fra Josip Čibarić. Glavno slavlje predslavio otac Antonio Mario Čirko, župnik u Remetama.

Posebno je bilo radosno na slavljima svećeničkog ređenja 20. lipnja za naše kapucine fra Josipa Stankovića i fra Josipa Ćibarića. Fra Josip Ćibarić je naš župljanin i svoju mladu misu predvodio je u našoj crkvi 21. lipnja u 12 sati.

Osim ove devetnice imali smo obljetnice smrti naše braće fra Tomislava Janka Šagi Bunića i fra Zdenka Tomislava Tenšeka, pobožnosti molitve krunice prije večernje mise, u prvom djelu korizme imali smo križni put u utorak i petak, dok nas zbog pandemije korona virusa nisu zatvorili isto tako vrijedi i za euharistijska klanjanja četvrtkom, i druga događanja.

Na žalost ove godine nemamo puno događaja zbog korona virusa i potresa.

NAJVAŽNIJI STATISTIČKI PODACI U 2020. GODINI

2020201920182017
KRŠTENIH141131139148
PRVOPRIČESNIKA129120135118
KRIZMANIKA112132129129
VJENČANIH30403234
SPROVODI152150136143
POSJET BOLESNIMA221437378522
PRIČESTI-119120121
ZBOR ODRASLI19191915
ZBOR MLADI19192020
ZBOR DJECE-120120150
MINISTRANTI40606076
FRAMA16162020
OFS46464541
OBITELJI ZA BLAGOSLOV3260326032803380
POSTULANTI6312
NOVICIJAT-002
BOGOSLOVI2343
ĐAKON 110
ŽENSKE RED.ZAJ.5532

ŽUPNI VJERONAUK I OSTALE AKTIVNOSTI U ŽUPI

Č.S. BRIGITA – ima 7 sati 3 razrede
FRA KRSTO – četvrtkom dežura u župnom uredu, vodi molitvenu zajednicu sluge Božjega fra Ante Tomičića (svakog zadnjeg utorka u mjesecu je molitveni susret)
FRA BRANKO – ima 7 sati 8 razrede, pouku za krštenje i vjenčanja, duhovni asistent OFS-a, ponedjeljak, srijedu i petak dežura u župnom uredu
FRA JOSIP PATRČEVIĆ – dežura u uredu u utorak i subotu
FRA STJEPAN BERGOVEC . gvardijan samostana
FRA ANTO BARIŠIĆ – profesor na KBF-u
FRA STJEPAN NOVOSELEC – bolestan – moždani udar
FRA JOSIP MILATOVIĆ – kandidat za đakona, sada u sakristiji
FRA JURIJ SLAMNIK – kapucin uz Slovenije, na službi đakona u župi
FRA MARIN BERIŠIĆ – bogoslov vodi ministrante
FRA MARIO BERIŠIĆ – bogoslov, vodi Framu

CARITAS U ŽUPI

TEŠKO VRIJEME KORONE I POTRESA NIJE NAS SPRIJEČILO U RADU. HVALA SVIM VOLONTERIMA I SVIM ŽUPLJANIMA DOBROG SRCA, A I NAŠEM EKONOMU I NAŠEM ŽUPNIKU. BEZ VAS NE BISMO MOGLI UČINITI NIŠTA.

IMAMO REGISTRIRANIH 78 OBITELJI I (+-)10, TAKO DA NEKADA BUDE I BLIZU STO OBITELJI. NA HRANU I OSTALO ŠTO TREBA ZA POTREBITE SMO OVE GODINE UTROŠILI 116.100 KN. HVALA SVIMA NA POMOĆI.

SRETNU, BLAGOSLOVLJENU I ZDRAVU 2021. GODINU BEZ POTRESA ŽELE VAM VOLONTERI CARITASA.

VODITELJ ŽUPNOG CARITASA

STJEPAN ŠALKOVIĆ

fra Branko Lipša

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑